Šamponi, regeneratori i ostala kozmetika

Rasprave o držanju, prehrani, groomingu i općenito o njezi pasa

Moderator/ica: Moderatori

Šamponi, regeneratori i ostala kozmetika

PostPostao/la Tilly dana čet kol 30, 2007 10:37

od kada sam počela izlagati tilly vodim više računa o o njezinoj dlaci i kozmetici koju upotrebljavam za grooming.
primjetila sam da neki izlažu savršeno bijele pse, premda uvijek ima pasa sa primjesama žute i crvenkaste boje kao što ih je imala i moja tilly.
u jednom dijelu uspješno sam otklonila to žutilo, ali sada imam želju doći do one savršene bjeline koju na nekima viđam.
znam da je boja u direktnoj vezi sa mnogim čimbenicima kao što je genetika, zdravlje, prehrana, način držanja psa ali sam uvjerena da dobra profesionalna kozmetika može uvelike pomoći.
do sada sam isprobala nekoliko šampona tipa 1All System, ali me zanima kakva su vaša iskustva i da li postoji nešto bolje za dugodlake bijele pse?
Tilly

PostPostao/la TAKILI dana čet kol 30, 2007 12:41

Ja sam kupila Pet Silk za bele pse,i mogu ti ga od srca preporuciti,jer je divan sampon za maltezere.Sada se sigurno pitas,odkud znam da je dobar za maltice?Kada sam okupala Bennyja on je bio bljestavo beo,svilenkast,mirisan,ali...dlaka mu je pala.Znaci za bichone ne valja...ali sama logika kaze da bi maltezeru savrseno odgovarao,jer je kod njih dlaka da tako kazem-padajuca-,a ne -pufnasta- kao kod bichona.
TAKILI

PostPostao/la Tilly dana čet kol 30, 2007 15:19

bila sam jučer u mambu i sve razmišljam bi li - ne bi li probala sa pet silkom... e sad moram probati :dada

:pusica takili
Tilly

PostPostao/la Ana dana čet kol 30, 2007 18:29

Ja sam sasvim zadovoljna sa All Systemsom, pogotovo mi odgovara onaj vrlo blagi za svakodnevnu upotrebu, a jači za bijele pse koristim samo pred izložbu.
Ali da upozorim na jedan jaaako loš šampon: Bio groom za bijele pse - e to je uništavač bichonske dlake. Ne kupujte ga ni u ludilu. Iako je na njemu čak i slika bichona frise, toliko je jak i agresivan, da stanji i isuši dlaku. Isprva se doima da je dlaka od njega bijela i lijepa, ali kroz dužu upotrebu stvarno učini samo štete.
Ana

PostPostao/la TAKILI dana čet kol 30, 2007 22:00

Za osetljive pse,od srca preporucujem Greenfield's sampone.Pravljeni su na biljnoj bazi i jako su blagi.Jedina im je mana sto se znaju posle dva -tri meseca pokvariti :? .Valjda ne stavljaju u njih previse hemikalija,pa ne mogu zato ni dugo da traju.
TAKILI

PostPostao/la TAKILI dana pet kol 31, 2007 10:43

U pet shopu Jet Set u Beogradu(bivsi Chris)stigao je celokupan program AS-a!!! :-? :super
TAKILI

PostPostao/la Tilly dana pet ruj 28, 2007 09:35

evo dobra vijest, uskoro će suzana u mambu imati chris christensen kozmentiku :-?
Tilly

PostPostao/la Draženka dana ned ruj 30, 2007 13:47

:schocked slika
Draženka

PostPostao/la Fairy dana pon lis 01, 2007 13:29

Znači zadovoljni ste sa Pet Silk kozmetikom. Ja bih je isto probala za svoje havanezeriće, ali nikako da se odlučim.Da li netko zna ima li kakvih preparata od Pet Silka za raspetljavanje dlake?
Fairy

PostPostao/la Ela dana ned pro 02, 2007 22:16

Moja havanezerica živi veći dio dana igrajući se u dvorištu bez obzira na vremenske prilike.Naravno to iziskuje i dodatni trud oko njenog održavanja.
Za sada koristim Ring 5 i AS šampone za bijele pse,a regenerator Botanical AS.
Što se tiće raspetljavanja dlake tu sam isprobala proizvode raznih proizođača,i zaključila da je najbolje pomješati regenerator,maslinovo ulje(domaće) i toplu vodu.
Naravno od ulja dlaka potamni jer se zaljepi prljavština,ali nama to ne smeta jer najbitnije da se pas osjeća sretno u igri sa drugima,a za ljepotu se potrudimo samo prije izložbi.Vrlo lako se ispere kupanjem i dlaka dobiva posebnu mekoću i sjaj.
Evo sad sam vam otkrila razlog zašto je nikad ne vodim sa sobom u klub, jer je najčešće kao mali praščić.
Ela

Sljedeća

Natrag na Ishrana i njega pasa

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.