Grooming nas nasušni

Rasprave o držanju, prehrani, groomingu i općenito o njezi pasa

Moderator/ica: Moderatori

PostPostao/la Sanja dana pon ruj 22, 2008 09:13

charlie je napisao/la:
.... i da.... do sada mi nije uspjela ta vratolomija ispiranja glave bez gutanja vode... mozda da udjem skupa s njom u kadu bilo bi lakse... ;-).... poslije imamo malo puhanja nosa i brisanja suza.... znate ono kao kad malom ditetu brisete musavo lice....

Da, to ispiranje face je najveći problem i imam osjećaj da se i najlošije ispere. Ove moje to daju našamponirati i prati, to im čak i paše ;-) al' kad treba isprati onda nastupa :schocked

Dakle, mi smo se malo isprakticirali i radimo ovako: facu uvijek ostavimo za kraj, kad smo cijelo tijelo već isprali. Netko od asistenata drži im guzu pritisnutu tako da sjede u kadi. Glavicu im dignem i držim skroz prema gore kao ono "svaka blesa gleda u nebesa" :imao . Onda s tušem ispirem posebno gornji dio glavice (čupicu), a posebno donji dio (bradicu), a voda uvijek curi prema natrag i ne ide im u oči. Naravno, to nije baš moguće provoditi jako dugo tako da ja svejedno uvijek imam osjećaj kako je taj dio najslabije isplahnut :?
Tko ih ne bi volio.......

www.moncherami.hr

slikaslikaslika
Sanja
Site Admin

PostPostao/la charlie dana pon ruj 22, 2008 19:50

lako tebi ti imas asistente.... ja moram sve sama jer moji asistenti "ne mogu to gledat jer im je tesko pri srcu".... tako da i ja radim slicno kao i ti ali vecinu vremena ju "lovim" tusem..... a i ne da se bas prati oko usta.... zato sad ima fino smedje brke i bradu pa taman ima isti image kao moj muz.... i tata.... :dada
charlie

PostPostao/la Sanja dana uto ruj 23, 2008 11:18

charlie je napisao/la:lako tebi ti imas asistente.... ja moram sve sama jer moji asistenti "ne mogu to gledat jer im je tesko pri srcu"....

Je, pa zato imam troje djece :imao :imao :imao

A ti reci svojim asistentima neka žmire i stisnu Charlie guzu dolje...... to je sve što od njih tražiš :dada

www.moncherami.hr

slikaslikaslika
Sanja
Site Admin

PostPostao/la strawberry dana pon stu 17, 2008 23:10

bok,

uključujem se na malo stariju temu, no zanima me imate li kakav savjet o njezi dlake bichon havanesera? moj Balu ima "tek" 7 mjesci i za sad ga češljam četkom svaki drugi dan.

vidim da se pod ovim topicom uglavnom raspravljalo o friseima, pa nisam sigurna odnose li se ista pravila o šišanju i češljanju i na havanesere? :?:
strawberry

PostPostao/la strawberry dana uto stu 18, 2008 17:10

oh, cool :dada pitat ću Danijelu, do sad je s njom kontaktirao samo moj muž budući da je Balu bio moj rođendanski poklon-iznenađenje.
strawberry

PostPostao/la Sanja dana uto sij 27, 2009 13:02

Evo mene da se i ja ovdje jednom javim.... Slađana nam u zadnje vrijeme STVARNO ima posla preko glave :respekt

Evo, jučer se Jolie ponovno šišala, i to po "uputama" njenog uzgajivača ;-)

Stavit ću vam par fotkica da vidite kako izgledamo :lol:

Malo kod Slađane, a malo kod tatice ;-)

slika

slika

slika

slika

Prije ovog mog photo-sessiona obavila je naša Jolie i jedan poduži, cjelodnevni :schocked

Vidjet ćemo kakvi će biti rezultati :lucky :lucky

www.moncherami.hr

slikaslikaslika
Sanja
Site Admin

PostPostao/la Sanja dana uto sij 27, 2009 13:11

A u grooming salonu upoznali smo jučer i jednog prekrasnog mališana, pravog zavodnika, malog Valentina. Zbog njega smo čekali još pola sata duže da dečko bude zrihtan i da se curke s njim upoznaju :dada

I isplatilo se čekati.... izašao je ON u velikom stilu, sretan i presretan što vidi svoju mamicu :heart

Slađana ga je jako hvalila, stavila ga je u odličan stav, sve u svemu :champ

A ja mogu primijetiti da za svoju dob ima zaista odličnu dlaku.

Evo ga, mali (Rudolf) VALENTINO :love u maminom naručju.

slika

slika

www.moncherami.hr

slikaslikaslika
Sanja
Site Admin

PostPostao/la Sanja dana uto vel 10, 2009 12:11

Sanja je napisao/la:Prije ovog mog photo-sessiona obavila je naša Jolie i jedan poduži, cjelodnevni :schocked

Vidjet ćemo kakvi će biti rezultati :lucky :lucky

Evo rezultata ...... :dada

Na stranici http://www.custos.hr pogledajte zadnji broj časopisa Anima s groomingom kao temom broja..... Što kaže Slađana:"Tako to izgleda kad fotke bira netko tko nema veze s groomingom."

Njemu (fotografu=uredniku) je bila zgodna fotka Jolie koja se oblizuje, a istovremeno nije stavio zadnje fotke završenog psa da se dobro vidi rezultat tog groomanja :? :?

www.moncherami.hr

slikaslikaslika
Sanja
Site Admin

PostPostao/la dina dana pon svi 04, 2009 07:24

Pitanje znate li nekoga tko šiša bichone u Splitu??????
dina

PostPostao/la dina dana pet svi 08, 2009 07:29

Linda hvala na pomoći, čula sam se s njim i spojila nove vlasnike. Pa sad ćemo vidjeti dalje.
dina

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ishrana i njega pasa

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.