LJEKOVITO BILJE

Mjesto za brbljanje o svemu i svačemu

Moderator/ica: Moderatori

LJEKOVITO BILJE

PostPostao/la Draženka dana ned lip 08, 2008 09:16

[img]Lipov cvijet liječi prehladu i organe za disanje. Tjera znoj i mokraću, pospješuje stolicu. Liječi trajan kronični kašalj, bolove kod mokrenja, čisti krv. Liječi živce od uzbuđenja i umora.
Lipa sadrži eterično ulje, glikozid, šećer, tanin, hesperedin, gume, sluzi, smole i drugih tvari.
Tko pije redovito čaj od cvijeta lipe (usitnjen 2 žlice na 300-400 g ključale vode) pomiješan sa žlicom meda, ne mora se bojati upale pluća ili dušnika. Ako se bolesnik odluči da pije dnevno litru lipovog čaja - čisti mjehur, umiruje živce, lijek je protiv bubrežnih kamenaca i protiv znojenja. Svejedno je da li čaj pijemo ili ga upotrebljavamo za kupelj. U tom slučaju čiste se pore kože, čaj probija kroz kožu i liječi.[/img] -216

slika to vam je bolje od razno-raznih kemika !!! :dada
Draženka

PostPostao/la Draženka dana čet lip 12, 2008 20:04

UHO ÈUVARKUÆA
par kapi u uho - slika vrijedi... :eek:
Draženka

PostPostao/la Lucija dana čet lip 12, 2008 21:17

u nase ili psece uho? :schocked vjerojatno nase, ali pitam :lucky
slika
Lucija

PostPostao/la Lucija dana pet lip 13, 2008 08:33

ja mislim da su to savjeti za nas. :-?
slika
Lucija

PostPostao/la Draženka dana pet lip 13, 2008 22:27

DAJTE-NAJTE :imao :imao :imao Sve je dobro i za pse,što je dobro i za ljude, ILI ŠTO JE DOBRO ZA LJUDE DOBRO JE I ZA PSE - i to vam je jedan puta jedan - samo ako je nešto kronično itd. malo jaće kao i kod ljudi treba neki jači lijek - recimo kod kožnih ovoljenja stavite neku neutralnu mast i sok od cvjeta nevena - pa da vidite kako će vam brzo rana zarasti nema tog antibiotika od kojeg brže rana zarasta tj. ima jedna biljka koju na selju zovu još nešto poput prirodnog joda iz nje ide sok poput joda - kad sam se porezala stavili su mi to na ranu i ona se kao sašila - to vam je prava istina - pitat ću svekrvu kako se ta biljka zove :dada
A, reči ću vam još nešto - za izbacivanej vode oko srca moja je stara Ledika
pila isti lijek što koriste za ljude - dobre - dobre....
:heart :heart :heart
Draženka

PostPostao/la Draženka dana sub lip 14, 2008 09:00

E, TU SAM TE ÈEKALA :imao :imao :imao ljube moja,

čekah te ne čokoladi i šečeru, e, vidiš li ljudskog roda kako ne pazi na sebe, skupa sa mnom ÈOKOLADA I ŠEÈER nije dobar ni za ljude,
ali kada bih ja sada počela nabrajati šta mi sve jedemo što nije dobro za nas
ljude - ali šta ćeš - droga- P .......a što se tiće rane samo ti daj neka ti pas poliže ranu, ništa ti se neće dogoditi - njemu bi prije moglo biti zlo od naše rane i zaraziti se od boleština za koje sami na znamo da ih imamo !!! za mlijeko je istina, ali i mnogi ti ljudi ne smiju piti mlijeko - a ukiseljeno da !!!
Kad bi morali ponovo živjeti u prirodi - morali bismo dobro gledati što životinje jedu i piju da bismo preživjeli !!! a naravno da mislim da je od orgaizma do organizma razlika,jer se svaki org.prilagodio na specif.prehranu nemremo naravno usporediti slona i psa ili tigra - nećemo tigra natjerevati da jede travu ko gazela, ali kada čisti organizam od otrova - jede jel istina??? -178
Draženka

PostPostao/la Draženka dana sub lip 14, 2008 09:11

[img]Pirika - podanak (Graminis rhizoma)

Glavni sastojci su sluzi, saponini, eterična ulja, mineralne tvari. Djeluje diuretski pa tako ispiranjem pomaže kod upala mokraćnih puteva i kao preventiva nastanku bubrežnih kamenaca. Savjetuje se uzimati ju kod poremećaja metabolizma, kod reume, bolesti bubrega, povišenih masnoća u krvi, kroničnih kožnih bolesti. Pomaže i kod nadražene sluznice želuca i crijeva.
[/img]
slikaŽIVOTINJE JEDU PIRIKU - upravo zbog želuca i sluznice - to im pomaže i godi !!![/b]
Draženka

PostPostao/la Draženka dana sub lip 14, 2008 09:19

[img] MAÈJA TRAVA PROTIV KOMARACA
Najdraža trava vaše mačke postat će omiljena i vama ako puno vremena provodite na otvorenom. Ulje koje sadrži mačja trava (Nepeta cataria) ima oko 10 puta jače djelovanje protiv komaraca nego standardni repelent. Istraživači s Državnog sveučilišta Iowe došli su do tog zaključka usporedjujući ulje mačje trave s dietil-m-toluamidom (DEET), glavnim sastojkom mnogih komercijalnih repelenata. Ovo otkriće omogućit će uporabu prirodnih saostojaka u preparatima protiv komaraca, što će za sigurno imati manje štetnih posljedica od uporabe kemijskih sredstava. Ulje mačje trave učinkovito je i protiv mušica i žohara.[/img]DOBAR DAN - OD MAÈJE TRAVE PO LJETI - NEKOLIKO KAPI ULJA M.T. IMAT ÆETE BOLJI SAN!!! :lucky NO CEMICCAL !!!
Draženka

Natrag na Caffe-bar

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.